Inteligentny transport – propozycja Toyoty na CES2018.

Toyota w tym roku przedstawiła propozycję na zrewolucjonizowanie rynku transportu. Jest to system e-Palette oferujący autonomiczne pojazdy elektryczne z możliwością wyposażenia ich w sprzęt o różnym przeznaczeniu.

Nie tylko związany z transportem, ale i też na przykład handlem. Na filmie pokazowym przedstawione są różne sytuacje, w których system mógłby się sprawdzić. I tak na przykład jest ukazana sytuacja zakupu butów – przyjeżdża specjalny pojazd-przymierzalnia, Proponowane są też pojazdy restauracje, fablaby, do przeprowadzek transportujące przesyłki. Wszystkie pojazdy kontrolowane są przy pomocy algorytmów sztucznej inteligencji zapewniając tym samym szybsze poruszanie się po mieście.

Z pewnością jest to nowe podejście do tematu transportu. I swego rodzaju pokazanie nowej drogi dla producentów aut. Myślę, że nadszedł ten czas, by dążyć do zmniejszania ruchu ulicznego ze względu na chociażby środowisko od lat zatruwane spalinami. Wprowadzanie pojazdów elektrycznych do miast to dopiero początek, być może kolejnym etapem są właśnie takie systemy jak ten proponowany przez Toyotę.

 

Źródło : http://blog.mageek.com.pl/aktualnosci/inteligentny-transport-propozycja-toyoty-ces2018/