Okulary rozszerzonej rzeczywistości XtraView .

Koncepcja specjalnych okularów wyświetlających dodatkowe treści przed oczami użytkownika. Tymi dodatkowymi treściami mogą być na przykład wskazówki dotarcia do wyznaczonego miejsca, najbliższe lokale gastronomiczne, odebrane wiadomości, lista zakupów do zrobienia.

Mikroprojektory

Projektory znajdujące się po bokach oprawek wyświetlają obraz wysokiej rozdzielczości na cienkiej przezroczystej folii projekcyjnej, stanowiącej jedną z warstw szkieł. Wyświetlany obraz nie przesłania widoku użytkownikowi.

Kamera

Pośrodku oprawki przewidziano miejsce na kamerę. Da ona możliwość nagrywania filmów z pieszych wycieczek. Zastosowanie kamery o szerokim spektrum zawierającym pasmo podczerwieni wraz z algorytmami sztucznej inteligencji da możliwość wykrywania dotkniętych przedmiotów.

Słuchawki

Zamontowane w oprawkach słuchawki wykorzystują kostne przewodnictwo dźwięku. Dzięki temu nie blokują dźwięków z otoczenia, co chroni przed zdarzeniami komunikacyjnymi.

Budowa:

Głównymi elementami okularów są oprawki i szkła. W ramie znajduje się elektronika: kamera cyfrowa, mikrofon, głośniki słuchawkowe, diody podczerwieni, mikroprojektory, obwody sterujące(procesor ARM, pamięć RAM), moduł komunikacyjny WiFi, moduły lokalizacyjne (GPS i GLONASS) oraz zasilanie(akumulatory). Na szkłach przyklejona jest folia projekcyjna.

Zasada działania:

Projektory znajdujące się po bokach oprawek emitują obraz na folii projekcyjnej, stanowiącej jedną z warstw szkieł. Możliwe jest wyświetlanie większości widzialnych kolorów. Wyświetlany obraz nie przeszkadza w trakcie poruszania się(nie przesłania widoku).

Funkcje:

Warmtouch – kamera w trybie termowizyjnym wykrywa ciepło przekazywane przez dotknięcie przedmiotu, aby wyświetlić informacje o tym przedmiocie. Recording – nagrywanie w czasie rzeczywistym, po naciśnięciu przycisku zapisuje ostatnie 5 minut na pamięci w postaci pliku bez możliwości usunięcia.

Zastosowanie:

– zwykły użytkownik: informacja o lokalizacji, wyznaczanie pieszej trasy do wybranego miejsca, rozmowy telefoniczne, stałe połączenie z internetem, wyświetlanie informacji o danym miejscu, wyszukiwanie informacji o przedmiotach (producent,pochodzenie), skanowanie kodów(QR i kreskowe), tłumaczenie na inne języki tekstu i mowy, wspomaganie w treningu fizycznym(możliwość oglądania filmów treningowych na YouTube)

– użytkownik specjalny: pomoc dla służb ratowniczych(pogotowie, straż pożarna) – wyszukiwanie po ciepłocie ciała osób poszkodowanych, wykrywanie potencjalnego zagrożenia i informowanie o nim ratownika, alarmowanie osób mieszkających na zagrożonym terenie; specjaliści(hydraulik, elektryk) – wyszukiwanie informacji o budowie urządzeń(układy elektryczne i hydrauliczne); pracownicy budowlani i architekci(wizualizowanie konstrukcji w trakcie budowy).